Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhasebeci Yaşar Bakal Sizlerle
20 Haziran 2008 Cuma Saat 23:02
SERBEST MUHASEBECİ HEMŞEHRİMİZ YAŞAR BAKAL İLE YAPILAN ROPORTAJ
Yönetici: Değerli okuyucularımıza İzmit&...
SERBEST MUHASEBECİ HEMŞEHRİMİZ YAŞAR BAKAL İLE YAPILAN ROPORTAJ

Yönetici: Değerli okuyucularımıza İzmit’ten sesleneceksiniz. Söyleşimize başlamadan önce kendinizi okuyucularımıza tanıtırmısınız.?Bakal: 1956 yılında çaykara’nın yeşilalan (holaysa) köyünde doğdum. Maalesef hayat şartları gurbet yaşamamıza ve doğup büyüdüğümüz topraklardan uzakta kalmamıza neden oldu. 1974 yılından itibaren izmit’te ikamet etmekteyim. Bir erkek dört kız beş çocuk babasıyım.Yönetici: Sayın Bakkal, yıllardır İzmit’te yaşıyorsunuz. Okuyucularımıza yaptığınız işle ilgili bilgi verirmisiniz.?Bakal: Onyedi sene kamuda çalıştım.1982 yılından itibaren de SERBEST MUHASEBECİ olarak yinede bir kamu hizmeti olan muhasebecilik yapmaktayım. Muhasebecilik mesleğimi serbest olarak kendi büromda icra etmekteyim.Yönetici: Sayın Bakkal, Mesleğinizin dışında sosyal bir kişiliğiniz var. Bazı derneklerde yöneticilik yaptınız. Yaptığınız çalışmalarla ilgili neler söylemek istersiniz.Bakal: Evet, bir dönem Türkiye sakatlar derneği, Kocaeli şube başkanlığını yaptım. işlerimin çokluğu nedeniyle bu görevi yürütemedim. Kendi isteğimle arkadaşlarıma bıraktım. Şartlarım elverseydi bu görevi bırakmak istemezdim. Sosyal olmak , insanların akıllarını birleştirerek,ortak bir akılla Çaresiz insanlara yardımcı olmak, onların dertleriyle, sıkıntıları ile ilgilenmek ve onlarla dertlenmekten son derece memnundum. Ama dediğim gibi işimin çokluğu bu görevi bırakmama neden oldu.

Yönetici: Memleket’ten uzakta gurbeti yaşayanlardansınız. Köyümüz ve köylülerimiz konusunda Özlem ve hasretlikle ilgili neler söylemek istersiniz.?Bakal: Memleketten uzaktayım amma, köyümden, köyümün insanından hiç kopmadım. Köyüme özlemim insanlarına hasretim hiç bitmez, her fırsatta (cenaze,düğün,merasimi vb) gibi onlarla beraber olmaya özen gösteririm. Kendi köyümün insanı ile konuşmak, görüşmek inanın bana eski anılarımızı canlandırmak gibi geliyor, ayrı bir zevk veriyor bana. Hemşerilerimle Seviyorum köyümü, köyümün insanını.Yönetici: Sayın Bakkal, Köyümüze sık,sık geldiğini biliyorum.Gurbette yaşayan hemşerilerimize, birbirleri ile irtibatı koparmama konusunda neler söylemek istersiniz.?


Bakal: Keşke imkan olsada eskisi gibi hep beraber yaşasak. Ama geçim derdi mümkün değil.Yurdun dört bir yanına dağılmışız ama, gönül beraberliğimiz devam ediyor. Sizinde dediğiniz gibi irtibatı koparmamak çok önemli. Burada hemşerilerimize büyük iş düşmektedir. Bizler birbirimizden koparsak bizden sonra gelecek kuşaklar birbirlerini tanımayacaklardır. Günümüzün kitle iletişim araçları bu imkanı veriyor bize. Aslında senenin bir günüde toplu olarak müsait bir yerde bir araya gelebilmeyi çok arzu ediyorum. Derneğimizden bu konuda öncülük yapmasını bekliyorum.

Yönetici: Sayın Bakkal, Bilindiğiniz üzere Köyümüz insanına çok daha iyi hizmet vermek için , Çaykara Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneği kuruldu. Bu konu hakkında hemşerilerimize neler söylemek istersiniz.?.Bakal: Aslına bakarsan geç kalınmış bir hareket. Günümüzün dünyasında Yıllar önce yapılması gereken bir iş Evet bu derneğe el birliği ile sahip çıkmamız lazım. İnsanlar imkanları ölçüsünde katkıda bulunması gerekir.Maddi imkanı olan parasıyle, boş zamanı olan bedeniyle, mutlaka herkesin bir şeyler yapması lazım.Yoksa tabela derneğine dönerse hoş olmaz. Köydeki toplantı dada söyledim, daha çok dernekçilik idealistlerin işi, gönül verenlerin ve gençlerin işi. El birliğiyle başaracağız inşallah.

Yönetici: Sayın Bakkal, Çok güzel şiir yazdığınızı biliyoruz. Sizi tebrik ediyorum. Hemşerilerimize yazdığınız bazı şiirleri paylaşırmısınız.?Bakal: sitemizin şiir köşesini daha bir kullanılır hale getirirseniz katkımız mutlaka olacaktır. Yazdığımız şiirleri buralarda yayınlayarak okuyucularla duygularımızı paylaşacağız inşallah.ÖZLÜYORUM KÖYÜMÜN

CEFAKAR İNSANINI

FARKLI HÜZÜNLENİRİM

KONUŞSAM LİSANINIFAZLA UZATTIM LAFI

AHA BİTİRİYORUM

KEMAL ÇUMAN KARDEŞİM

TEŞEKKÜR EDİYORUMYönetici: Sayın Bakkal, Köyümüzde ve yaylalarımızdaki sorunlarla ilgili görüşlerini alabilirmiyim.?Bakal: Yolların bozuk olması birinci mesele,Yaylalarımızın ağaçsız olmasını çok yadırgıyorum. Kendi ellerimizle ağaçlı olan yerleri ne hale getirmişiz.Güneş vurduğu zaman gölgesine girebileceğimiz yaylalarımızın içinde tek ağaç yok.Derneğimizin de bu konuda ön ayak olmasını,hangi ağaç türü yetişiyorsa dikilmesini çok arzu ediyorum.Yönetici: Bize zaman ayırarak, Değerli fikirlerinizi paylaştığınız için, site yönetimi adına teşekkür ederim. Bundan sonraki yaşamınızda Sağlık,başarı ve esenlikler dilerim.Bakal: Bende bana bu fırsatı tanıdığınız için tüm site yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyor, hizmetlerinizin devamını diliyorum.

Röportaj: Kemal ÇUMAN

İRTİBAT:

GSM: 0-505-519 84 30

e-posta: kemal.cuman@turktelekom.com.tr

Bu haber toplam 6602 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2021 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR