Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Celalettin AKÇADOĞAN
celalettinakcadogan@hotmail.co
UYAN EY MÜSLÜMAN!!
31 Aralık 2012 Pazartesi Saat 21:46

“Allah (inkârcılara): ‘Yeryüzünde kaç sene kaldınız?’ diye sorar. Onlar, ‘Bir gün, ya da bir günden daha az bir süre kaldık. Hesap tutanlara sor!’ derler. Bunun üzerine Allah şöyle buyurur: “Çok az bir zaman kaldınız. Keşke bunu (daha önce) bilmiş olsaydınız.” “Sizi boşuna yarattığımızı ve bize tekrar döndürülmeyeceğinizi mi sandınız?” Mü’minûn, 23/112-115

Zaman hızla akıyor, ömür sermayesi tükeniyor. Günleri “dün” eyledikçe, sayılı günlerimiz azalıyor. Yılları eskittikçe, hesap gününe biraz daha yaklaşıyoruz. Bilindiği gibi, her milletin kendisine has birtakım dini ve milli bayramları ve bu bayramlara has etkinlikleri ve kutlama usulleri vardır. Yılbaşı kutlamaları gibi bir kutlama İslam kültüründe yoktur.

Önümüzdeki günler de yeni bir yıla gireceğiz. Yılbaşı kutlamaları adı altında düzenlenen eğlenceler, Hıristiyanların Noel kutlamalarını andıran ritüellerle süslenince ortaya itikadi açıdan büyük bir sorun ortaya çıkıyor. Müslümanların Hıristiyanların bayramı olan Noel'i, İslamiyet'te haram kılınan içki ve fuhşuyata varan eğlencelerle kutlamasına asla müsaade edilmemelidir.

Müslüman halklar, ilada bir şey kutlayacaklarsa; Şu düşünce meyanında hareket etmelidirler; Miladi yılbaşında Hz. İsa’nın zalim Roma imparatorluğuna karşı verdiği azimli mücadeleyi ve tevhidi düşüncesini dile getirmek, yeryüzünde huzur ve barışın temini için günümüz mazlumlarına ve Müslümanlarına sahip çıkmak ve haklarını savunmak. İlla de telefon veya maille kutlama mesajı gönderilecekse bu içerikli kutlama mesajlarını gönderip bu yolda desteklerini dostlarına bildirebilirler.
Ama asla ve asla o etkinliğin bir parçası olamazlar. Hele hele Noel babanın portresini süsleme, çam ağaçlarını devirme ve hindi katliamı gibi ameliyeler, muharref Hıristiyanlığın bile kabul etmediği bidatlere teşebbüs edemezler. İslam beldelerinde bu melanetler işlenirken Müslüman halkların buna katılım göstermesi, esef verici olmaktan ziyade utanç verici olur.
Şunu unutmayalım ki;Şayet Ailesinde yakınında veya çevresinde buna tevessül eden cahil Müslümanlar varsa süratle bunlardan kaçınmaları için ellerimizden geleni yapmak bizim en büyük emri bil marufumuz olacaktır.
Günümüz Firavun ve Zalimleri ne kadar bizi asimile etsellerde . Ne kadar da bizi bizden çıkarıp başkalaştırmış olsalar da Gaflete dalmış Müslümanların beyinlerini yıkamış, akıllarını çalmış ve bizi bizden uzaklaştırmış olsalar da asla davamızdan ve ehli sünnet çizgimizden koparamayacaklardır.
Ey gaflet uykusuna dalmış, kendini tanımaz hale gelmiş Müslüman!
Ne zaman uyanacaksın!
Ne zaman kendine gelip küfrün oyunlarını tanıyacak, kendi öz benliğine dönecek ve öz değerlerine sahip çıkacaksın.
Hala bu derin uykudan uyanıp kendine gelme zamanı gelmedi mi? Hala bu çağdaş cahiliyenin cehaletine ve bu çılgın arzuların rezaletine dur demenin zamanı gelmedi mi?
Yeni bir başlangıç yapabilmek için, Hatalarımızı gözden geçirip yeni kararlar alabilmek için, Hayatımızda yeni beyaz sayfalar açabilmek için, Zamana yararlı yeni değerler katabilmek için, Zamanı kurtuluş sebebi sayabilmek için, Zamanı ilmek ilmek işleyebilmek için, Gelen yılın günlerinde cenneti kazandıracak işler yapabilmek için, Önümüze gelen her yeni günü kendimize güzel bir şahit yaparak ahirete yollayabilmek için 2013 yıl hepimiz için bir fırsat yılı olmalıdır... Vesselam:


Bu makale toplam 1599 defa okundu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2020 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR