Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Örnekköy’de 26 bayan okumayı öğrendi
15 Nisan 2010 Perşembe Saat 15:23
Köylülerimizin yaşadığı Bursa Orhangazi İlçesine bağlı Örnekköy deı okuma yazma kursunda 26 bayan hemşerimiz mezun oldu

1. Kademe Okuma – Yazma kursunun belge töreni Orhan Öcalgiray İlköğretim okulunda gerçekleşti. Halk Eğitim Müdürlüğünün her yıl düzenli olarak yaptığı okuma yazma kursu bu yıl Örnekköy de oturan vatandaşlar için de düzenledi. Örnekköy Orhan Öcalgiray İlköğretim Okulunda gerçekleşen kurslar sonrası kurslarda başarılı olan 26 kursiyere sertifikaları yapılan törenle verildi.  Ekim ve Kasım ayında 2 ayrı kursta, Beyza Arap ve Meryem Onan’ın öğretmenliğinde gerçekleşen kursun sertifika töreni köylüler tarafından da oldukça ilgi gördü.  İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ve Belediye Başkanı İsmail Tartar’ın ’da yer aldığı törende, ilçe protokolü eksiksiz katılım sağladı.  Törende ilk olarak Halk Eğitim Müdürü Rüveyda Kılıçlar söz aldı. Kılıçlar; Örnek köylülerin 26 kişi ile katılım sağladığı okuma yazma kursundan dolayı köyün göstermiş olduğu hassasiyet takdire şayandır” dernek Örnekköylü hanımlara teşekkür etti.

Daha sonra İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu söz alarak, okuma yazmanın öneminden bahsetti ve Örnekköy de okuma yazma bilmeyen 26 bayanın daha okuma yazma öğrenmiş olmasının önce kendileri için büyük bir başarı sonrada toplum için önemli bir katkı olduğunu belirterek, kursa katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Peynircioğlu, geçtiğimiz günlerde başlatılan kampanyanın ses getirdiğini ve okuma yazma öğrenen her kese bir çeyrek altın hediye edileceğini belirterek, Örnekköy deki kursun bu kampanyadan önce açılmış olmasından dolayı bu kampanyaya dahil olmadığını, ancak Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ve Efendioğlu Mermer’in sahibi,  Ergün Efendioğlu’nun katkıları ile 26 bayana da sürpriz yaparak çeyrek altın hediye edeceklerini söyledi. Peynircioğlu, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ve Efendioğlu Mermer’in sahibi  Ergün Efendioğlu’na da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra okuma yazma öğrenen bayanlardan bir kursiyer duygu ve düşüncelerini okurken, bir diğer kursiyerde okuduğu şiirle herkesi duygulandırdı. Törene katılan herkese sertifikaları ve çeyrek altın hediyeleri tek tek verilirken, tören sonrası ikramlarla yapıldı.

Haber: Arif Yıldız / yesilalan.net / Bursa-Orhangazi

Bu haber toplam 3978 defa okundu.
Tebrik
kemal Çuman
Hemşerilerime okuma yazma kursunu bitirdikleri için Hepsini tebrik ediyorum.Yaşamlarında başarılar diliyorum
15 Nisan 2010 Perşembe Saat 15:54
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2021 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR