nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
arifsevinc

Kayt: 11 Arl 2007

MesajTarih: Cum Arl 14, 2007 6:20 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Bir dönem bir genel müdür yardýmcýlýðý yapmýþ birisi anlatýyor:

"Sene 1965. Bir genel müdürlükte özel kalem müdürü yardýmcýsýyým.. Bayrama 10 gün var.. Benim müdür hastalandý.. Ben ise iþe gireli 2 hafta olmus, olmamýþ.

Genel Müdür bey beni çaðýrttý:

- Tebrik kartlarý hazýr mý?.. Þaþýrdým:

- Anlamadým! Hangi kartlar efendim?

- Aman evladim, Þükrü Bey sana söylemedi mi? Bayram geldi, tebrik kartlarý þimdiye kadar hazýr olmalýydý.. Tüh tüh.. Eyvah...

- Çabuk hemen hazýrlayý verin.

- Emredersiniz efendim! dedim. Ancak sabaha kadar 3 bin kartý nasýl yazacaðým?

Genel müdür bey, bütün kartlarý çini mürekkebiyle ve en güzel yazýmla yazmamý istedi. 3 bin karttan 2 bin tanesini kendisinden makamca alt'takilere þu sekilde yazacaktým:

"Bayramýný kutlar, gözlerinden öperim"

1.000 tanesi de üst makamdakilere olacaktý ve onlarda da þu ifade yer alacaktý:

"Sizin ve eþinizin bayramýný saygýyla kutlarken, sýhhatli ve baþarýlý günler niyaz ederim." Sabaha kadar 3 bin kart, düþünebiliyor musunuz?!?..

Ne yapalým? Çaresiz mecburen kollarý sývadým ve baþladým öncelikli 2000 karta:

"Bayramýný kutlar, gözlerinden öperim",

"Bayramýný kutlar, gözlerinden öperim",

"Bayramýný kutlar, gözlerinden öperim"

...

1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558.. Yazýyorum, yazýyorum bitmiyor!.. Nasýl sýkýntý bastý bir bilseniz!... 738, 918..

2,5 paket Samsun'u bu arada bitirmiþim. Öyle iþkence çekiyorum ki, ekmek parasý olmasa býrakýp kaçacaðým. Sýra 2000. karta geldiðinde þafak söküyordu. Ben de bitmiþim ama önümde hala yýðýnla kart duruyor!

Þimdi de 1.000 tane de üst makamlara yazýlmasý gerekenler var. 4. Paket sigarayla birlikte "Sizin ve eþinizin bayramýný saygýyla kutlarken, sýhhatli ve baþarýlý günler niyaz ederim"e baþladým..

Boyuna yazýyorum, göz kapaklarim iyice aðýrlaþtý, takoz koysam gene de kapanacak.

209, 529, 689.. Yaz babam yaz.. Ama artýk kalemi parmaklarýmýn arasýnda tutamaz oldum. Ben kaleme deðil, kalem bana hakim:

"Sizin ve eþinizin bayramýný saygýyla kutlarken, sýhhatli ve baþarýlý günler niyaz ederim."

"Sizin ve eþinizin bayramýný saygýyla kutlarken, sýhhatli ve baþarýlý günler niyaz ederim."

...

Ve bir müddet sonra gerisini nasýl yazmýþým hiç hatýrlamýyorum:

"Niyaz ederim baþarýlý günler sizinle eþinizin bayramýný kutlarken.."

"Kutlarken eþinizin bayramýný saygýyla sýhhatli günler diler Niyazi ile beraber ederim.."

“Sizin, niyazi ile eþiniz birlikte bayramýnýzý sýhhat dilerim, tebrikle beraber.”

"Niyazi ile birlikte sizin ve eþinizin bayramýný kutlarken ayrýca sýhhatle ederim.."

"Önce bayramýnýzý baþarýlý eder, sonra eþinizle Niyazi'ye tebrikli günler dilerim.."

"Sizin de eþinizin de Niyazi'nin de bayramýný saygýyla eder, sýhhatli tebrik dilerim.."

“Bayramýnýz niyazi ile sýhhat bulsun, eþiniz ile birlikte tebrik olsun”

"Sýhhatli eþinizin bayramýný saygýyla kutlarken, Niyazi'ye baþarýlar diler ayný zamanda ederim.."

"Bayramýnýza etmeden önce eþinizi saygýyla kutlar Niyazi'nin gözlerinden öperim.."

"Sizin de, eþinizin de, Niyazi'nin de, bayramini da, tatilini de, gemlisini de, geçmisini de bayramýný beklerim.. Saygiyla tebrik ederken.."

"Önce niyazi bayramý tebrik etsin, yok öyle yaðma, ben size ve eþinize sýhhat dilerim sonra"

“Bayram günü eþiniz ve niyaziye dikkat edin, size de daha bayram gelebilir.”

“Niyazi bey bayram günü eþiniz ile birlikte sizi sýhhat ile tebrik etsin”

“Tebrik ederim niyaziyi, eþiniz ile birlikte sizin bayram sabahý sýhhatinizi dilemiþ”

Sabah tam mesai saatinde, gözlerim kan çanaðý bir halde kartlarý yetiþtirdim.. Genel müdür bir-ikisine þöyle bir baktý: "Aferin" dedi.

"Güzel yazmýþsýn. Hemen postalayýn!" Bizde HEMEN POSTALADIK!..

3 gün sonra da önce bizim genel müdürü, sonra da tahmin ettiðiniz gibi bendenizi postaladýlar!..

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Fýkralar - Komik Yazýlar Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz