nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
yusuf okutan

Kayt: 25 Ksm 2007

MesajTarih: r May 20, 2009 4:39 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Mutluluk insanýn en çok istediði bir duygudur.,Her insan yaþamý boyunca mutluluðu arar durur ama bilmiyorki mutluluk yaný baþýndadýr.,Dinimizin bize emrettiði ve tavsiye ettiði þeylerden bir tanesi içinde saklýdýr.,nemi diyeceksiniz,iþte bize emredilen ve tavsiye edilen þey sabýrdýr.Sabýr cennet hazinelerinden bir hazinedir.Sabýr imanýn yarýsýdýr.Allah sabredenlerle beraberdir.Sanýrým bu üç hadis,ve ayeti kerimeler bize yeter.Yani kýsacasý anlatmak istediðim þey Ýnsan bu dünyada çok þey ister biri olur öbürünü ister oda olur daha olsun ister,Ýnsanoðlunun bir vadi dolusu altýný olsa ikincisini ikincisi olsa üçüncüsünü ister onun gözünü bir avuç toprak doyurur.buyuruyor yüce peyðamberimiz. (s.a.v) Ben bunu 52 yaþýna geldim inanýn ancak yeni anladým ama yinede nefsim beni zaman zaman zorluyor son anda aklým baþýma geliyor ve elhemdülillah toparlýyorum.Yani anlatmak istediðim,insanýn elindekine kanaat getirmesidir.ne kadar fakir olursan ol elinde birþey vardýr illaki inanýn kanaatkar insan o elindekiyle mutludur.Ayný zamanda nekadar zengin olursan ol kanaat getirmezsen yine dünyanýn en huzursuz insanýsýn.,Ýþte insanoðlu bu duygular içinde aþaðý yukarý gider gelir,bilmezki bir damla sudan halkolunmuþtur yani yoktan var olduk yok olacaðýz, o bile elimizde deðil yaþam süresinin her saniyesinde ölüm gerçekleþebilir.Ýþte dünyanýn en mutlu insaný sabretmesini bilen ve sabrý baþkalarýna tavsiye edendir, ne mutlu sabretmesini bilen mümine Allahýn rahmeti onun üzerinden eksik olmaz.Allahým bizi böyle insanlardan eylesin (amin)

En son yusuf okutan tarafndan r May 20, 2009 5:13 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder Yazarn web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
sahina61

Kayt: 24 Oca 2007

MesajTarih: Pr May 21, 2009 6:12 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Mutluluk sadece zenginlik midir.Bence deðildir, geçinebileceðin kadar para ve en önemlisi iliþkilerde ki saygý sevgi sonucunda gelen mutluluktur...
htc gncn

Kayt: 20 ub 2008

MesajTarih: Pr May 21, 2009 6:20 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Sevgidir mutluluk , karþýlýksýz ve çýkarsýz sevgi...Aþktýr bazende...birine yürekten baðlanmaktýr...Deðer vermesini bilmektir mutluluk...sevilmeden de sevebilmektir mutluluk...sevdiklerin bir gün hayatýndan gitmeden kýymetini bilmektir...Seni seviyorum diyebilmektir...Annenin yavrusuna duasýdýr kimi zaman...sevgiliye duyulan özlemdir bazende , en karþýlýksýz ve en çýkarsýz...Dua etmektir mutluluk...duada ölçülemeyecek güç saklý olduðunu bilmek ve sýðýnmaktýr Allah'a...hayatý bütün olumsuzluklarýna raðmen sevebilmektir arsýzca...sorgulamadan yaþamaktýr kaderini...olacaðý varmýþ deyip gülümsemektir geleceðe mutluluk...
Paylaþmaktýr mutluluk...hayatý , sevgiyi ve bazende küçük bir çikolatayý paylaþmak... kurumuþ sonbahar yapraklarýna basarken çýkan hýþýrtýyý duyabilmektir mutluluk...ayrýntýlarýn farkýna varabilmektir...yaðmurun yaðýþýný izlemektir pencerende , elinde kahven...en sevdiðin þarkýya eþlik etmektir mutluluk...bazende baðýra çaðýra þarký söylemektir , sesinin ne kadar kötü olduðunu söyleyenlere inat...kimsenin elini daldýrmadýðý kocaman bir paket cipsi tek baþýna yiyebilmektir mutluluk..kalori hesabý yapmadan dilediðini mideye indirmektir... Yeni yýkanmýþ mis gibi çarþaflarýn içinde gerile gerile uyumaktýr mutluluk...sarýlmaktýr sevdiðine sýmsýký...oda yoksa yastýða sarýlmaktýr...Damadýn gelini öpmesidir alnýndan mutluluk...ve bir ömür boyu ondan vazgeçmeyeceðine and içmektir...

Hayatýmýzdaki o önemsiz sandýðýmýz küçücük ayrýntýlarýn farkýna varmaktýr mutluluk...
mutluluk ayrýntýlarda gizlidir...Ayrýntýlarda hayatýn içindedir...

Bunlar beni mutlu eden ayrýntýlardý..Ben onlara ne kadar çok önem verirsem onlar da beni o kadar çok mutlu ediyorlar.. Siz mutlu olmak için neyi bekliyorsunuz ?
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz