nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
myefsane

Kayt: 03 Arl 2006

MesajTarih: Pr Mar 12, 2009 11:08 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Adamýn biri her zaman yaptýðý gibi saç ve sakal traþý olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete baþladýlar. Deðiþik konular üzerinde konuþtular. Birden Allah ile ilgili konu açýldý ;

Berber : Bak arkadaþ ben senin söylediðin gibi Allah'ýn varlýðýna inanmýyorum

Adam : Peki neden böyle diyorsun ?

Berber : Bunu açýklamak çok kolay, bunu görmek için dýþarý çýkmalýsýn. Lütfen bana söylermisin Allah var olsaydý bu kadar sorunlu, sýkýntýlý, hasta insanlar olurmuydu, terk edilmiþ çocuklar olurmuydu ? Allah olsaydý kimse acý çektirmez birbirini üzmezdi, Allah olsaydý bunlarýn olacaðýna izin vereceðini sanmýyorum.

Adam bi an durdu ve düþündü, ama gereksin bi tartýþmaya girmek istemediði için cevap vermedi. Berber iþini bitirdikten sonra adam dýþarýya çýktý. Tam o anda caddede uzun saçlý ve sakallý bir adam gördü. Adam bu kadar daðýnýk göründüðüne göre belliki traþ olmalýydý uzun süre geçmiþti.
Adam berberin dükkanýna geri döndü.

Adam : Biliyormusun ne var, bence berber diye biþey yok.

Berber : Bu nasý olabilirki ben burdayým ve bir berberim.

Adam : Hayýr yok. Çünkü olsaydý caddede yürüyen uzun saçlý ve sakallý adamlar olmazdý.

Berber : Hýmm.. Berber var ama, insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirimki ?

Adam : Kesinlikle Doðru ! Püf noktasý bu ! Allah var ve insanlar ona gitmiyorsa bu gitmeyenlerin tercihi. Ýþte dünyada bu kadar çok acý ve kederin olmasýnýn nedeni
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Menkýbeler & Dini Olaylar Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz