nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
gizliozne

Kayt: 31 Ekm 2008

MesajTarih: r Ksm 12, 2008 4:14 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Öðretmenin adý bayan Thompson'du ve 5sýnýf öðrencilerinin önünde ayakta durduðu ilk gün onlara bir yalan söyledi Çoðu öðretmen gibi, onlara baktý ve hepsini ayný derecede sevdiðini söyledi Bu mümkün deðildi, çünkü orada en önde, sýrasýna adeta çökmüþ gibi oturan küçük bir öðrenci vardý

Adý Teddy Stoddard Bir önceki yýl, bayan Thompson,Teddy'i gözlemiþ, onun diðer çocuklarla oynayamadýðýný; giysilerinin kirli ve kendinin de hep banyo yapmasý gereken bir halde olduðunu görmüþtü ve Teddy mutsuz da olabilirdi

Çalýþtýðý okulda bayan Thompson, her öðrencinin geçmiþtekikayýtlarýný incelemekle de görevlendirilmiþti ve Teddy'nin bilgilerini en sona býrakmýþtý Onun dosyasýný incelediðinde þaþýrdý Çünkü; birinci sýnýf öðretmeni:
"Teddy zeki bir çocuk ve her an gülmeye hazýr Ödevlerini düzenli olarak yapýyor ve çok iyi huyluVe arkadaþlarý onunla olmaktan mutlu" diye yazmýþtý

Ýkinci sýnýf öðretmeni: "Mükemmel bir öðrenci, arkadaþlarý tarafýndan sevilen, fakat evde annesinin amansýz hastalýðý onu üzüyor ve
sanýrým evdeki yaþamý çok zor" diyordu

Üçüncü sýnýf öðretmeni:
"Annesinin ölümü onun için çok zor oldu Babasý ona yeterince ilgi gösteremiyor ve eðer birþeyler yapýlmazsa evdeki olumsuz yaþam onu etkileyecek“ diye yazmýþtý

Dördüncü sýnýf öðretmenine gelince: "Teddy içine kapanýk ve okula hiç ilgi göstermiyor, hiç arkadaþý yok ve bazen sýnýfta uyuyor" demiþti

Þimdi bayan Thompson sorunu çözmüþtü ve kendinden utanýyordu Öðrenciler ona güzel kaðýtlara sarýlmýþ süslü kurdelerele paketlenmiþ yeni yýl hediyeleri getirdiðinde kendini daha da kötü hissetti Çünkü Teddy'nin armaðaný kaba kahverengi bir kese kaðýdýna beceriksizce sarýlmýþtýBunu diðer öðrencilerin önünde açmak ona çok acý verdi

Bazýlarý, paketten çýkan sahte taþlardan yapýlmýþ,birkaç taþý düþmüþ bileziði ve üçte biri dolu parfüm þiþesini görünce gülmeye baþladýlar, fakat öðretmen, bileziðin ne kadar zarif olduðunu söyleyerek ve parfümden de birkaç damlayý bileðine damlatarak onlarýn bu gülmelerini bastýrdý

O gün okuldan sonra Teddy öðretmenin yanýna gelerek; "Bayan Thompson, bugün hep annem gibi koktunuz" dedi

Çocuklar gittikten sonra öðretmen yaklaþýk bir saat kadar aðladý O günden sonra da çocuklara okuma, yazma, matematik öðretmekten vaz geçerek onlarý eðitmeye baþladý Teddy'ye özel bir ilgi gösterdiOnunla çalýþýrken zekasýnýn tekrar canlandýðýný hissetti Ona cesaret verdikçe çocuk geliþiyordu Yýlýn sonuna dek, Teddy sýnýfýn en çalýþkan öðrencilerinden biri olmuþtu

Öðretmenin, hepinizi ayný derecede seviyorum yalanýna karþýn Teddy, onun en sevdiði öðrenci olmuþtu

Bir yýl sonra, kapýsýnýn altýnda bir not buldu Teddy'dendi Tüm yaþantýsýndaki en iyi öðretmenin kendisi olduðunu yazýyordu Ondan yeni bir not alana kadar 6 yýl geçtiNotunda liseyi bitirdiðini ve sýnýfýndaki üçüncü en iyi öðrenciolduðunu ve bayan Thompson'un halâ hayatýnda gördüðü en iyi öðretmen olduðunu yazýyordu Dört yýl sonra, bir mektup daha aldý Teddy'den O arada zamanýn onun için zor olduðunu çünkü üniversitede okuduðunu ve çok iyi dereceyle mezun
olmak için çok çaba sarfetmesi gerektiðini yazýyordu Ve bayan Thompson halâ onun hayatýnda tanýdýðý en iyi öðretmendi Daha sonra dört yýl daha geçti ve bir mektup daha geldiÇok iyi bir dereceyle üniversiteden mezun olduðunu ama daha ileriye gitmek istediðini yazýyordu Ve halâ bayan Thompson onun tanýdýðý ve en çok sevdiði öðretmendi Bu kez mektubun altýndaki imza biraz daha uzundu Theodore FStoddard Týp Doktoru

Bu hikaye burda bitmedi Ýlkbaharda bir mektup daha aldý bayan Thompson Teddy hayatýnýn kýzýyla tanýþtýðýný ve evleneceðini yazmýþtý Babasýnýn birkaç yýl önce öldüðünü, bayan Thompson'un düðünde damadýn anne ve babasý için ayrýlan yere oturup oturamayacaðýný soruyordu Tabii ki oturabilirdi

Tahmin edin ne oldu? Bayan Thompson törene giderken özenle sakladýðý birkaç taþý düþmüþ olan o bileziði taktý, Teddy'nin ona verdiði ve annesi gibi koktuðunu söylediði parfümden sürmeyi de ihmal etmedi

Birbirlerini sevgiyle kucaklarlarken, Teddy, onun kulaðýna "Bana inandýðýnýz için çok teþekkürler bayan Thompson, kendimi önemli hissetmemi saðladýðýnýz için ve beni böyle deðiþtirdiðiniz için de" diye fýsýldadý

Bayan Thompson gözünde yaþlarla ona karþýlýk verdi: "Yanýlýyorsun Teddy Ben deðil, sen bana öðrettin

Seninle karþýlaþýncaya kadar
ben öðretmenliði bilmiyormuþum!"
asabi61

Kayt: 05 Ksm 2008

MesajTarih: r Ksm 12, 2008 7:10 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Bunu okumuþtum çok güzel.
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Menkýbeler & Dini Olaylar Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz