nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
myefsane

Kayt: 03 Arl 2006

MesajTarih: Pts Hzr 16, 2008 8:33 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Öðrenci Seçme ve Yerleþtirme Merkezi (ÖSYM) Baþkaný Prof. Dr. Ünal Yarýmaðan, ortalama yükseltme ve sorumluluk sýnavlarý dolayýsýyla öðrencilerin notlarýnýn ÖSYM'ye iletilmesinde gecikme olacaðý için ÖSS sonuçlarýnýn, daha önce planlandýðý gibi 10-15 Temmuz arasýnda açýklanamayacaðýný bildirdi.

Yarýmaðan, yaptýðý açýklamada, sýnav sonuçlarý açýklama tarihlerinde ''biraz kayma olacaðýný'' belirterek, þunlarý söyledi: ''15 Temmuz'u tutturmaya çalýþacaðýz ama Milli Eðitim Bakanlýðýnýn yapacaðý ortalama yükseltme ve sorumluluk sýnavlarýyla ilgili yeni bir durum var biliyorsunuz. Milli Eðitim Bakanlýðý bu sýnavlarla ilgili bir
takvim yapmýþ. Eðer o takvime uyulursa bizim bütün iþlemlerimiz 1 ay kadar uzayacaktý. Bu konuyu YÖK ile görüþtüm, Milli Eðitim Bakanlýðý ile bir araya geldik. Bu sýnavlarý son sýnýflar için erkene almaya çalýþýyorlar. Bu durum notlarýn bize verilmesinde biraz gecikmelere yol açacak. Buna göre bizim de bütün iþlemlerimizde kayma olur ama kaymanýn bir haftadan fazla olmamasý için çözüm bulmaya çalýþýyoruz, henüz kesinleþmedi. Yani sonuçlarý 10-15 Temmuz arasýnda açýklayamayacaðýmýz
anlaþýlýyor. Milli Eðitim Bakanlýðý uygun tarihler bulursa bize bildirecekti. Biz de yetiþtirmeye çalýþacaðýz.''

ÖSS ile ilgili ''önemli bir sorun yaþanmadýðýný'' bildiren Yarýmaðan, sýnav sýrasýnda bireysel bazý olaylar meydana geldiðini belirtti. Yerine baþkasýný sokmak isteyen ve cep telefonuyla yakalanan birkaç kiþinin tespit edildiðini bildiren Yarýmaðan, bu kiþilerin sýnavlarýnýn iptal edileceðini ifade etti.

Kaynak
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Gündem Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz