Namaz

nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
sessiz_sevgi54

Kayt: 13 Nis 2009

MesajTarih: Pts May 04, 2009 5:19 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

NAMAZ KILMAMAK ÝÇÝN BÝR TERCÝH YAP

Bütün ibadetlerine yerine getirmeye çalýþan bir adam varmýþ. Orucunu tutar, zekatýný verir, insanlara yardým elini uzatmaktan hiç geri kalmazmýþ.

Yalnýz bu adamýn bir kusuru varmýþ: Namaz kýlmak ona çok aðýr gelirmiþ, üþenirmiþ.
Bir gün varmýþ gitmiþ çok büyük bir hocanýn yanýna.

Demiþ ki:Hocam ne yap et beni þu namazdan kurtar. Namaz kýlmamak için ne yapmam gerekse söyle yapayým. Yeter ki þu namazdan kurtulayým demiþ.

Hoca:Ya evlat ben hiçbir yerde ne duydum ne iþittim bu namazdan kurtuluþ yok, borcun kýlacaksýn demiþ.

Adam yalvarmýþ bul hocam diye. Hoca müddet istemiþ adam gitmiþ. Aradan haftalar geçmiþ, adam gelmiþ.

Buldun mu hocam demiþ,kurtulacak mýyým?
Hoca:Buldum evladým eðer þu 5 þarttan biri sana uyuyorsa NAMAZ dan mesul deðilsin:

1: ÖLÜ ÝSEN
2: DELÝ ÝSEN
3: ÇOCUK ÝSEN
4: HAYVAN ÝSEN
5: KAFÝR ÝSEN

tercih senin...

En son sessiz_sevgi54 tarafndan Pts May 04, 2009 4:32 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

Kayt: 24 Oca 2007

MesajTarih: Sal May 05, 2009 1:03 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Tercih bizim.Aile bir yere kadar namaz diyebiliyor.O yaþtan sonra sorumluluk kiþiye kalýyor..
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Menkýbeler & Dini Olaylar Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz