nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
myefsane

Kayt: 03 Arl 2006

MesajTarih: Cum ub 06, 2009 12:09 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Cumhuriyet'in ilânýndan sonra istanbul'da bir resepsiyon verilir.
tüm dünya ülkelerinin elçileri ve ateþeleri de davet edilir. Davet güzel bir þekilde devam etmektedir fakat ingiliz ateþesi olan binbaþýnýn bakýþlarý mustafa kemal'in gözünden kaçmaz. Bütün davet boyunca kendisine dik dik bakmýþtýr ve bakmaya devam etmektedir. Ne olduðunu öðrenmek için yaverini gönderir.

Yaver mustafa kemal'e þöyle der:

- paþam kendisine neden ters bir tavýr takýndýðýný sordum, o da bana mustafa kemal'in çanakkale'de babasýný öldürdüðünü söyledi.

bunun üzerine mustafa kemal þöyle der:

- git sor bakalým babasýnýn çanakkale'de ne iþi varmýþ?

Konuþma hacettepe üniversitesinde cem yýlmaz ile bir hacettepeli arasýnda geçmektedir:
çocuk: cem bey basýnda sizin hakkýnýzda karizmatikmiþ diye söylentiler çýkýyor. size göre sizin karizmanýz var mý? eðer varsa kaç cm?
cmylmz: valla karizma insanýn içinde hissettiði bir þeydir. sen içinde kaç cm hissediyorsan benim de karizmam o kadar.

80'li yýllarýn sonlarýn bir beþiktaþ-boluspor maçý sýrasýnda hakem beþiktaþýn net 2 golünü vermez, boluspora havadan bir penaltý verir. maç çýðrýndan çýkmýþtýr. beþiktaþlýlar neredeyse sahayý terketmeyi düþünürler. boluspor 2. golü de atar.
metin tekin santrayý yapmaz bekler. hakem düdüðü bir daha çalar, ama metin hala topa dokunmaz.
hakem, "metin neden baþlamýyosun, bak kart çýkartýrým" der.
metin cevap verir: "hocam sahanýza geçin de baþlayalým"

Show tv'deki ateþ hattý programýnda reha muhtar prens charles'ýn müslüman olduðu yönündeki söylentileri eleþtirmektedir. konuyu diyanet iþleri baþkanýyla tartýþmaktadýr:
-efenim prens charles'ýn müslüman olduðunu söylüyorlar. peki ama öyle bir adamdan müslüman olur mu?
-olur tabi neden olmasýn?
-ama efenim nasýl olur?
-reha bey siz müslüman mýsýnýz?
-tabi müslümaným efendim.
-siz namaz kýlýyor musunuz?
-hayýr.
-oruç tutuyor musunuz?
-hayýr.
-içki içiyor musunuz?
-evet.
-e sizden nasýl müslüman oluyorsa, ondan da en az sizin kadar müslüman olur.

fatih altaylý, erman toroðlu için
fa: "o kabzýmal futboldan ne anlar ki" deyince
ea: "ben eski futbolcu ve hakemim futboldan anlarým, kabzýmalým hýyardan da anlarým"

hülya avþar: "hiç aynaya baktýn mý? sen de popstar hali var mý?"
ajdar: "aynaya deðil ama size bakýnca kendimi bayaðý star gibi hissediyorum"

rahmetli barýþ manço fransada bir televizyon programýna katýlýr. herþey gayet güzel giderken, sunucu klasik avrupalý edasý ile "siz türkler barbarsýnýz" muhabbetine girer. bunun üzerine barýþ manço sunucuya üzerinde para olup olmadýðýný sorar. sunucu cebinden birkaç banknot çýkartýp barýþ manço'ya uzatýr:

b.m: þimdi bu paranýn üzerindeki kim?
s: general bilmem ne, bilmem neredeki savaþta kahramanlýk yapmýþtýr bla bla bla.
b.m: peki bu?
s: teðmen bilmem ne, böyle etmiþtir, þöyle etmiþtir.

bunun üzerine barýþ manço cebinden birkaç banknot çýkarýr ve üzerindekileri teker teker anlatýr:
bm: bu mevlana celaleddin rumi; ünlü bir türk düþünürüdür. bu halit refik karay; ünlü bir türk edebiyatçýsýdýr. bu mustafa kemal atatürk, türkiye cumhuriyeti nin kurucusudur.
sesizliðin üzerine sunucuya bakarak þöyle der:
-þimdi siz söyleyin, kim barbar?

sevgili okulumun(!)aptal asistanlarýndan biri, okulu uzatan bir arkadaþýn, finalde yanýna gidip
-eþþeði bile baðlasan buraya dört yýlda bitirir, demiþ. arkadaþ da,
-o eþþeði iki yýl daha baðlayýn hocam, asistan olur!!deyip lafý gediðine oturtmuþtur, helal olsun!

En son myefsane tarafndan Cum ub 06, 2009 12:10 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Fýkralar - Komik Yazýlar Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz