nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
myefsane

Kayt: 03 Arl 2006

MesajTarih: r Oca 28, 2009 4:08 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Temel Ýtalya'da Fiat fabrikasýnda çalýþan bir iþçi... O zamanki Sovyet lideri Krusçev resmi bir ziyaret için Ýtalya'ya gelmiþ. Programda Fiat tesisleri de var. Fabrikanýn tezgâhlarý arasýnda dolaþýrken Temel'e rastlamýþ. Herkesin gözü önünde ''Vay Temel...'' diye sarýlýp kucaklaþmýþ. Orada ayaküstü sohbet etmiþler. Tüm protokol bu dostluktan þaþkýn... Konuk gittikten sonra patron Temel'i çaðýrýp, Krusçev'i nereden tanýdýðýný sormuþ. Temel 'Hiiç' demiþ. ''Ben eskiden komünisttim... 1 Mayýs kutlamalarý için parti beni Moskova'ya göndermiþti. Orada tanýþmýþtým.''
Olay unutulmuþ.. Üç beþ ay sonra bu kez Amerika baþkaný Nixon gelmiþ Ýtalya'ya. Yine ayný program ve fabrika ziyareti. Tezgahlarýn arasýnda ''Vay Temel.Vay Nixon.'' muhabbeti... Ýyice meraklanan patron ziyaretten sonra Temel'i yine çaðýrtmýþ. Soru da cevap da ayný; ''Bir ara Amerika'ya göç etmeye kalkýþtým. New York'ta baþým polisle belaya girdi. Bu Nixon o zaman çiçeði burnunda bir avukattý. Beni o savunmuþtu..''
Olay bu kadarla kalsa iyi. Ýki ay sonra Fransa baþkaný De Gaulle ziyaretinde de ayný manzara yaþanýnca Patron Agnelli derin bunalýmlara girmiþ. Kendisini tanýyan yok. Yanýnda çalýþan Temel'in uluslararasý çevresi var.
- De Gaulle'ü nereden tanýyorsun?
- Nazilere karþý Paris'te yeraltý savaþý yapýyorduk... Özel kuryesiydim.
- Sen herkesi tanýr mýsýn?
- Evet, hemen hemen... Patron iyice hýrslanmýþ.
- Neredeyse Papa da arkadaþým diyeceksin.
Temel gülmüþ. ''Tabii. Yakýn arkadaþýmdýr.'' Çýldýrma noktasýna
gelen Agnelli haykýrmýþ :
- Ýspatla... Ýspatlayamazsan kovarým... Temel :
- Tamam, bu pazar ayininde Vatikan meydanýnda olun. Papa balkondan halký takdis ederken ben yanýnda olacaðým.
Patron pazarý iple çekmiþ. Vatikan'da Papayý bekleyen kalabalýðýn arasýna karýþýp beklemeye baþlamýþ. Bir süre sonra Papa balkona çýkmýþ. Yanýnda Temel... Kalabalýða bakýp, patronunu bulmaya çalýþýyor. O sýrada bir kargaþa olmuþ. Biri bayýlmýþ. Temel bayýlanýn kendi patronu olduðunu görünce Papaya ''Bana müsaade' deyip meydana koþmuþ. Agnelli yerde yatýyor. Bir iki kiþi de ayýltmaya çalýþýyor.
Temel çevresindekilere, ''Bu benim patronumdur; ne oldu?'' diye
sorunca biri cevap vermiþ :
- Siz Papa ile balkona çýktýðýnýzda bunun önünde iki Japon turist vardý. Japonlardan biri senin patronuna döndü.
'Þu saðdaki bizim Temel, ama yanýndaki kim?' diye sorunca seninki düþüp bayýldý.
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
karamehmet2

Kayt: 04 Arl 2007

MesajTarih: r Oca 28, 2009 7:52 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

eline saðlýk güzel fýkra
myefsane

Kayt: 03 Arl 2006

MesajTarih: r Oca 28, 2009 9:00 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Bedne çok beðenmiþtim Smile
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Fýkralar - Komik Yazýlar Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz